מצבר Start/Stop

מצבר Start/Stop – נקרא בעברית "מצבר עצור-וסע". מצברי Start & Stop הינם מצברים ייעודים למערכת מסוג Start & Stop אשר מכבה את מנוע הרכב בזמן עצירה ובכך מסייעת להקטין את צריכת הדלק וכתוצאה מכך – את פליטת החומרים המזהמים ואת זיהום האוויר. השימוש במערכת Start/Stop
ברכבים ממונעים מוריד את פליטת החומרים המזהמים בכ-6%!

למערכת "עצור וסע" דרוש מצבר מיוחד המותאם למספר רב של טעינות ופריקות ולמספר גבוה של התנעות. המערכת יודעת לזהות כשהרכב מבצע עצירה, והיא שולחת פקודה לכיבוי המנוע. בזמן הזה המצבר מסוג עצור וסע אחראי לאספקת הכוח עבור כל המערכות החשמליות ברכב: הגה-כוח, חלונות חשמליים, מזגן, מערכת שמע ועוד. המצבר אמור לספק אנרגיה לכל המערכות האלו, ובמקביל להיות מוכן להתנעה חוזרת מהירה של המנוע על מנת להמשיך את הנסיעה.

מצברים מסוג Start & Stop ניתן למצוא אצלנו.

מצבר AGM

מצברי AGM(Absorbed Glass Mat) הם מצברים אשר בניגוד למצברים רגילים, הינם אטומים ואינם דורשים טיפול ותחזוק כמו מילוי מים. הם מיוצרים בטכנולוגיית VRLA – Valve regulated Lead Acid, ומווסתים את הלחץ בהם באמצעות שסתומים. חלק מן מצברי ה-AGM מותאמים למערכות Start&Stop.
למצברי AGM יש יתרונות רבים לעומת מצברים מסוג EFB (המצברים הנפוצים לשימוש בכלי רכב ממונעים) באמינות ואורח חיי המצבר שהם מספקים: למצבר מסוג זה יש התנגדות פנימית נמוכה מאוד
וקיבול גבוה והוא מסוגל לספק זרמים גבוהים – מצבר AGM מציע עומק פריקה של עד 80 אחוזים, לעומת מצברים רגילים המספקים 50% עומק פריקה באותו מחזור חיים. מצברי AGM עמידים בפעילות במצבי קיצון כמו התנעות חוזרות ונשנות, טמפרטורות קיצוניות ורטט (לדוגמא בפעילות של מכונות לשטיפת רצפות). אטימותו של המצבר מונעת שפיכה של החומצה גם במקרים קיצוניים של תאונה והתהפכות.
בזכות כל אלה מצליחים מצברי AGM להגיע לאורך חיים גדול פי 5 לעומת המצברים הרגילים, ומציבים אותם כמצברים אמינים, איכותיים שמחזיקים לזמן רב גם במשימות מורכבות וללא תקלות.